XPERT 3.0 3D

3150 x 27 x 0,9

PÁSOVÁ PÍLA JE NAJRÝCHLEJŠIA, najlacnejší a najefektívnejší RIEŠENIE na oddeľovanie 3D tlačených kovových dielov Z TLAČOVÉ DOSKY.

Jednoúčelová dvojstĺpová pásová píla zaručuje rýchle a presné oddelenie výrobku z 3D tlačiarne od tlačovej platne. Presnosť rezu 0,1 mm, šírka rezu 1,5 mm.

Špeciálny, nastaviteľný systém upínania tlačové dosky zaručuje jej optimálne upnutie. Je vybavený sklápacím mechanizmom s dorazmi. To umožňuje ľahké a rýchle uchytenie tlačovej platne v horizontálnej polohe a jednoduché sklopenie do vertikálnej pracovnej polohy. Presné upnutie tlačové dosky zaručuje nastavenie rezu s minimálnymi prídavky a tým úsporu materiálu pri tlači. Vzdialenosť rezu od tlačovej dosky možno veľmi ľahko nastaviť manuálne ovládacím okolo.

Maximálny rozmer tlačové dosky 300 x 360 mm, rozstupy a priemer závitov upravíme podľa Vašich požiadaviek.

Plynule nastaviteľná čeľusť upínacieho systému umožňuje inštaláciu tlačovej dosky hrúbky 10-60 mm s možnosťou mechanického prestavenia až na rozsah 0-70 mm.

V štandardnom prevedení je čeľusť upínacieho systému pripravená pre uchytenie tlačovej platne s rozmerom 250 x 250 mm.

Doska môže byť uchytená dvoma spôsobmi:

1.Pomocou skrutiek, štandardná rozteč závitov 210 x 210 mm.
V čeľuste upínacieho systému sú tieto závity riešené výmennými vložkami, takže je možné zvoliť veľkosť závitu podľa priemeru otvoru pre skrutku v tlačovej doske, M5, M6 a M8. Taktiež je vložka výmenná v prípade poškodenia závitu.

2.Pomoc systému rýchloupínanie, veľmi jednoduché upnutie utiahnutím jednej skrutky.
Systém rýchloupínanie je možné upraviť na veľkosť tlačovej dosky podľa Vašich požiadaviek.

Stroj je usadený na inovovanom podstavci, pri ktorého konštrukcii bol kladený dôraz nielen na dostatočnú stabilitu, ale aj na čo najmenší rozmer (šírka podstavca je len 700 mm) a možnosť jednoduchého odstránenia triesok do vyberateľného zásobníka.

Kvalitné osvetlenie pracovného priestoru výkonnú LED lampou.

Úplne nová koncepcia odliatku ramena pílového pásu a unikátny dizajn. Mohutné liatinové rameno je v kategórii dvousloupových pásových píl úplne výnimočné. To v kombinácii s masívnym dvousloupovým uložením ramena, pohybujúcim sa na lineárnych vedeniach, zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez.

Ako rezný nástroj je použitý priemyselný Bi-metalový pílový pás veľkosti 27 x 0,9 mm. Presnosť rezu pílového pásu zaručuje trojstranné tvrdokovové vedenie pred a za rezom. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 20-130 m / min., Čo výrazne prispieva k presnosti a rýchlosti rezu a životnosti pílových pásov.

Rameno pílového pásu sa na lineárnych vedeniach pohybuje pomocou hydraulického valca poháňaného výkonným hydraulickým agregátom. Jednoduché ovládanie na centrálnom ovládacom paneli a plynule nastaviteľná rýchlosť posuvu do rezu. Po ukončení rezu sa automaticky vypne pílový pás a rameno vyjde hore do pôvodnej, nastaviteľné polohy.

Stroj sa vyznačuje celkovým veľmi robustným spracovaním. Základ tvorí stabilný podstavec stroja s upínacím systémom tlačové dosky a systémom dvousloupového uloženie ramena. Jedinečné rameno pílového pásu je osadené obežnými liatinovými kolesami s masívnym uložením, poháňaných priemyselným motorom s prevodovkou. To všetko zaručuje dlhodobou presnosť rezu a životnosť stroja.

Max. šírka a výška tiskovej dosky 360 x 300 mm
Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 2,2 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V / 50 Hz / 0,18 kW
Rýchlosť pásu 20-130 m/min.
Pracovná výška zveráka 910 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 6 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Rozmery stroja (max.) 1900 x 780 x 1900 mm
Hmotnosť stroja 513 kg

manipulačné stôl

Stôl umožňuje jednoduchú manipuláciu s ťažkými tlačovými doskami medzi 3D tlačiarňou a pílou. Elektrický pohon zabezpečuje prenastavenie výšky stola.

Žiadosť o cenovú ponuku