CTR 750 GX

4140 x 34-35 x 0,9-1,0 mm

Posuv do rezu a späť – ručné
Výškové nastavovanie ramena – ručné
Ovládací panel – na pojazdnom mosta
Manipulácia s kmeňom – ​​ručné

Zväčšená a zosilnená verzia populárneho modelu CTR 550 umožňuje spracovanie kmeňov až do priemeru 75 cm.
Na rozdiel od štandardnej verzie s elektrickým motorom je verzia GX osadená profesionálnym benzínovým motorom Honda s výkonom 8,7 kW (11 HP). Dostatočný výkon motora umožňuje bezproblémové spracovanie aj veľkých priemerov kmeňov
všade tam, kde nie je možné použiť elektromotor. Z dôvodu vyššej váhy a vibráciám benzínového motora je celkovo zosilnená
konštrukcia pojazdového mosta a ramena pílového pásu.
Ideálne riešenie pre rodinné farmy, stolárske prevádzky alebo malé pilnice. Veľmi jednoduchý manuálny posuv do rezu a späť a aj celková obsluha stroja.
Ovládací panel je umiestnený na pojazdnom mosta ramena pílového pásu. To umožňuje počas rezu bližší kontakt obsluhy s rezaným materiálom. Výškové nastavenie sa vykonáva ručnou kľukou s nastaviteľnou stupnicou.
Masívne uložené hnacie koleso je cez klinový remeň poháňané profesionálnym benzínovým motorom Honda. Medzi motorom a hnacím okolo je umiestnená profesionálny odstredivá spojka zaručujúce plynulý rozbeh a zastavenie pílového pásu.
Systém napínacej kola sa pohybuje v masívnom liatinovom vedenia, čo zaručuje dlhú životnosť a presnosť nastavenie i pri dlhodobom užívaní stroja.
Rameno je osadené hliníkovými obežnými kolesami s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysoustružená drážka, v ktorej je nasadený výmenný klinový remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálny styčnú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.
Vysokú presnosť rezu a životnosť pílového pásu zaručuje profesionálne trojstranné tvrdokovové vedenie pílového pásu vo vodiacich kockách a robustné uloženie všetkých rotačných častí. To všetko vedie dosiahnutie maximálnej presnosti rezu ako u profesionálnych strojov.
Základom stability stroje sú masívne oceľové pojazdové sekcie, zaisťujúce optimálne vedenie mosta ramena pílového pásu. Sú dostatočne dimenzované aj pre udávané maximálne priemery spracovávanej guľatiny a z praxe počítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami. Dĺžka rezu je u všetkých typov prakticky neobmedzená, podľa počtu inštalovaných sekcií. Pojazdové sekcie sú osadené robustnými, výškovo nastaviteľnými uholníky a upínačmi kmeňa.

CTR 750 používa štandardné pílové pásy na drevo (35 x 0,9 mm), rovnaké ako u vyšších, plne profesionálnych modelov CTR 710, 800, 800 H a 1000 H / 40.
Výhodou stroja je, vzhľadom k nižšej obvodovej rýchlosti pílového pásu, aj možnosť použitia bimetalových pílových pásov 34 x 1,1 mm, štandardne používaných u pásových píl na kov. Hlavnou prednosťou je, že odpadá brúsenie a rozvádzanie zubov a nie je nutné k stroju zhotovovať brúsku pílových pásov a zariadenia pre rozvod zubov.
Nasadenie týchto pásov má svoje výhody pri malokapacitním, nárazovom používanie stroja, alebo pri delení špecifických materiálov, najmä vzácnych a exotických drevín. Bimetalový pílový pás na kov má mimoriadnu odolnosť, húževnatosť a tvrdosť zuba, ktorá prereže aj kovové materiály v kmeni ako klince, črepiny, guľky …
Okrem bimetalového pásu na kov rozmeru 34 x 1,1 mm je možné použiť aj špeciálne bimetalový pás na drevo s rozmerom 34 x 0,9 mm, kde väčšia rozteč zubov umožňuje produktívne rezanie aj u veľkých priemerov kmeňov bežného európskeho dreva.
Modelový rad CTR predstavuje najmodernejšie trendy v konštrukcii kmeňových pásových píl s osobitným dôrazom na maximálnu presnosť a dlhodobú životnosť stroja pri minimálnych nákladoch.
Stroje sú koncipované originálnym stavebnicovým spôsobom, ktorý umožňuje ľahkú výmenu alebo nastavenie všetkých hlavných technologických uzlov a ich jednotlivých častí. To z dlhodobého hľadiska užívania stroje výrazným spôsobom znižuje náklady na údržbu a tiež skracuje servisné časy a znižuje tak doby odstávok vo výrobe.

Max. priemer kmeňa 750 mm
Max. šírka trámu (dosky) 620 mm
Max. zdvih pilového pásu 660 mm
Min. výška rezu   25 mm
Max. priechod ramenom 255 mm
Rezná dĺžka základnej sekcie 3,445 m
Dĺžka predlžovacej sekcie 2,25 m
Min. dĺžka rezu 0,75 m
Motor pilového pásu 8,7 kW
Rozmery pilového pásu 4140 x 34 x 1,1 mm
Váha základnej verzie 410 kg
Váha predlžovacej sekcie 68 kg

 

Predlžovací sekcie 2,25 m

V základe obsahuje: 3x dosadacej trámce, 1x uhlová opierka, 1x upínač materiálu
Ďalšie úchytné body: 1x uhlová opierka, 1x upínač materiálu

Ukazovateľ napnutie pílového pásu CTR

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na optimálnu hodnotu podľa tlakomeru a hlavne jeho kontrolu počas prevádzky stroja.
Počas rezu dochádza k zahrievaniu pílového pásu a z dôvodu tepelnej rozťažnosti k predĺženiu jeho celkovej dĺžky. Výsledkom je nedostatočné napnutie pásu, ktoré je jednou z hlavných príčin nerovného, vlnitého rezu.

Na ukazovateli tlakomeru ihneď vidíte pokles tlaku a vykonáte dopnutie pílového pásu. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný ako pre kvalitu rezu, tak i životnosť pílového pásu a celého stroja.

Upínač materiálu s výklopným uholníkom

Páka k navalení kmeňa

Slúži ako pomôcka pre manipuláciu s kmeňmi a otáčania kmeňa na ráme stroja.

Prídavné rameno upínače

excentrický upínač

Pre ľahké a rýchle upínanie ohraneného reziva.

Ručný pákový mazací lis

Slúži na pravidelnej údržbe stroja podľa mazacieho plánu. Mazací lis v kovovom prevedení pre kartuše 400 g. Vybavený ohybnú tlakovou hadičkou.

Plastické mazivo LV 2-3

400 g kartušová náplň pre mazací lis.

Doska tvrdokovu 2 x 25 x 0,9 mm

Okrúhly tvrdokov 12 x 4 mm

Klinový remeň hnacieho kolesa SPB 1850 Klinový remeň napínacej kola B 17×1560 Lw

Žiadosť o cenovú ponuku