CTR 750 E

4140 x 34-35 x 0,9-1,0 mm

Posuv do rezu a späť – motorický
Výškové nastavovanie ramena – ručné
Ovládací panel – na pojazdnom mosta
Manipulácia s kmeňom – ​​ručné

Zväčšená a zosilnená verzia populárneho modelu CTR 550 umožňuje spracovanie kmeňov až do priemeru 75 cm.

Výkonný motor 5,5 kW zaručuje plný výkon ako pri plne profesionálnom nasadení, pri rezaní přesílené guľatiny alebo aj pri delení veľmi tvrdých materiálov.

Tento model je oproti CTR 750 navyše vybavený strojovým posuvom do rezu a späť s plynulou reguláciou rýchlosti. To výrazne zvyšuje komfort obsluhy stroja a aj celkovú produktivitu. Posuv zaisťuje pomocou reťazového prevodu elektromotor so závitovkovou prevodovkou, riadený frekvenčným meničom. Rýchlosť jazdy sa mení jednoducho otáčaním kolieska potenciometra na ovládacom paneli. Koncové, dojazdové polohy sú proti nárazu zabezpečené automatickým spomalením a zastavením.

Ideálne riešenie pre rodinné farmy, stolárske prevádzky alebo malé pilnice.

Ovládací panel je umiestnený na pojazdnom mosta ramena pílového pásu. To umožňuje počas rezu bližší kontakt obsluhy s rezaným materiálom. Výškové nastavenie sa vykonáva ručnou kľukou s nastaviteľnou stupnicou.

Masívne uložené hnacie koleso je cez klinový remeň poháňané profesionálnym elektromotorom, špeciálne vyvažovanými proti vibráciám. Celkový príkon stroja 5,5 kW zaručuje nízke prevádzkové náklady a jednoduché pripojenie k sieti.

Systém napínacej kola sa pohybuje v masívnom liatinovom vedenia, čo zaručuje dlhú životnosť a presnosť nastavenie i pri dlhodobom užívaní stroja.

Rameno je osadené hliníkovými obežnými kolesami s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysoustružená drážka, v ktorej je nasadený výmenný klinový remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálny styčnú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.

Vysokú presnosť rezu a životnosť pílového pásu zaručuje profesionálne trojstranné tvrdokovové vedenie pílového pásu vo vodiacich kockách a robustné uloženie všetkých rotačných častí. To všetko vedie dosiahnutie maximálnej presnosti rezu ako u profesionálnych strojov.

Základom stability stroje sú masívne oceľové pojazdové sekcie, zaisťujúce optimálne vedenie mosta ramena pílového pásu. Sú dostatočne dimenzované aj pre udávané maximálne priemery spracovávanej guľatiny a z praxe počítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami. Dĺžka rezu je u všetkých typov prakticky neobmedzená, podľa počtu inštalovaných sekcií. Pojazdové sekcie sú osadené robustnými, výškovo nastaviteľnými uholníky a upínačmi kmeňa.

CTR 750 používa štandardné pílové pásy na drevo (35 x 0,9 mm), rovnaké ako u vyšších, plne profesionálnych modelov CTR 710, 800, 800 H a 1000 H / 40.

Výhodou stroja je, vzhľadom k nižšej obvodovej rýchlosti pílového pásu, aj možnosť použitia bimetalových pílových pásov 34 x 1,1 mm, štandardne používaných u pásových píl na kov. Hlavnou prednosťou je, že odpadá brúsenie a rozvádzanie zubov a nie je nutné k stroju zhotovovať brúsku pílových pásov a zariadenia pre rozvod zubov.

Nasadenie týchto pásov má svoje výhody pri malokapacitním, nárazovom používanie stroja, alebo pri delení špecifických materiálov, najmä vzácnych a exotických drevín. Bimetalový pílový pás na kov má mimoriadnu odolnosť, húževnatosť a tvrdosť zuba, ktorá prereže aj kovové materiály v kmeni ako klince, črepiny, guľky …

Okrem bimetalového pásu na kov rozmeru 34 x 1,1 mm je možné použiť aj špeciálne bimetalový pás na drevo s rozmerom 34 x 0,9 mm, kde väčšia rozteč zubov umožňuje produktívne rezanie aj u veľkých priemerov kmeňov bežného európskeho dreva.

Modelový rad CTR predstavuje najmodernejšie trendy v konštrukcii kmeňových pásových píl s osobitným dôrazom na maximálnu presnosť a dlhodobú životnosť stroja pri minimálnych nákladoch.

Stroje sú koncipované originálnym stavebnicovým spôsobom, ktorý umožňuje ľahkú výmenu alebo nastavenie všetkých hlavných technologických uzlov a ich jednotlivých častí. To z dlhodobého hľadiska užívania stroje výrazným spôsobom znižuje náklady na údržbu a tiež skracuje servisné časy a znižuje tak doby odstávok vo výrobe.

Max. priemer kmeňa 750 mm
Max. šírka trámu (desky) 640 mm
Max. zdvih pilového pásu 660 mm
Min. výška rezu   25 mm
Max. priechod ramenom 255 mm
Rezná dĺžka základnej sekcie 3,445 m
Dĺžka predĺžovacej sekcie 2,25 m
Min. dĺžka rezu 0,75 m
Motor pilového pásu 5,5 kW
Motor pojazdu mostu ramene 0,18 kW
Max. rýchlosť pojazdu (vpřed/vzad) 15 m/min.
Rozmery pilového pásu 4140 x 34 x 1,1 mm
Váha základní verzie 440 kg
Váha predĺžovacej sekcie 70 kg

MInimálna hodnota hlavného ističa – 16 Amper

Predlžovací sekcie 2,25 m

V základe obsahuje: 3x dosadacej trámce, 1x uhlová opierka, 1x upínač materiálu
Ďalšie úchytné body: 1x uhlová opierka, 1x upínač materiálu

Ukazatel napnutí pilového pásu CTR

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na optimálnu hodnotu podľa tlakomeru a hlavne jeho kontrolu počas prevádzky stroja.
Počas rezu dochádza k zahrievaniu pílového pásu a z dôvodu tepelnej rozťažnosti k predĺženiu jeho celkovej dĺžky. Výsledkom je nedostatočné napnutie pásu, ktoré je jednou z hlavných príčin nerovného, vlnitého rezu.

Na ukazovateli tlakomeru ihneď vidíte pokles tlaku a vykonáte dopnutie pílového pásu. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný ako pre kvalitu rezu, tak i životnosť pílového pásu a celého stroja.

Páka k navalení kmene

Slúži ako pomôcka pre manipuláciu s kmeňmi a otáčania kmeňa na ráme stroja.

Regulácia chladenia pílového pásu

Systém chladenia je naviac osadený prietokovým elektromagnetickým ventilom, ktorý sa automaticky otvorí pri spustení pílového pásu. Pri zastavení pílového pásu sa ventil uzavrie. Výrazne šetrí spotrebu chladiaceho média a zároveň čas potrebný na jeho dopĺňanie.

Upínač materiálu s výklopným uholníkom

Prídavné rameno upínače

Excentrický upínač

Pre ľahké a rýchle upínanie ohraneného reziva.

Ručný pákový mazací lis

Slúži na pravidelnej údržbe stroja podľa mazacieho plánu. Mazací lis v kovovom prevedení pre kartuše 400 g. Vybavený ohybnú tlakovou hadičkou.

Plastické mazivo LV 2-3

400 g kartušová náplň pre mazací lis.

Doska tvrdokovu 2 x 25 x 0,9 mm

Okrúhly tvrdokov 12 x 4 mm

Klinový remeň hnacieho kolesa SPB 1850 Klinový remeň napínacej kola B 17×1560 Lw

Žiadosť o cenovú ponuku