CTR 1000 H / 40

5350 x 34-41 x 0,9-1,27 mm

Posuv do rezu a späť – motorický
Výškové nastavovanie ramena – motorické
Ovládací panel – stacionárne
Manipulácia s kmeňom – ​​hydraulická

Inovovaná verzia legendárnej CTR 950 Hydraulic s zväčšeným maximálnym priemerom rezaného kmeňa na 1000 mm. Mimo úplne nového dizajnu stroja došlo aj k mnohým technickým úpravám a zmenám zlepšujúcich kvalitu, užívateľský komfort a životnosť stroja. Obzvlášť robustná konštrukcia stroja a výkonného hydraulického príslušenstva umožňuje nasadenie aj v tých najťažších prevádzkových podmienkach, vrátane nepretržitých prevádzok. Bohaté hydraulické príslušenstvo ľahko zvláda manipuláciu aj s veľmi silnými kmeňmi a výrazne zvyšuje produktivitu stroja a šetrí náklady na pracovnú silu.

Základná verzia je osadená nasledujúcim hydraulickým príslušenstvom:

Hydraulické upínanie kmeňa – 2x
Výklopné uhlové opierky – 5x
Výsuvný obracač – 1x
Vyrovnávač kužeľovitosti kmenes pasívnym valcom – 1x
Vyrovnávač kužeľovitosti kmeňa s poháňaným valcom – 1x
V rámci jedinečného stavebnicového systému typovej rady CTR je stroj vybavený mnohými úchytnými bodmi hydraulického príslušenstva. To umožňuje veľkú variabilitu jeho umiestnenie s ohľadom na celkovú reznú dĺžku a špecifikám spracovávaného materiálu.

Široký, mimoriadne masívny pojazdový most ramena pílového pásu a masívne pojazdové sekcie zabezpečujú pokojný chod pri reze aj pri vysokých pojazdových rýchlostiach. Profesionálne prevedenie všetkých hlavných technologických celkov, ako obežných kolies vrátane ich systému uloženia, konštrukcia ramena pílového pásu, systém pohonov, posuvov atď. Zaručujú maximálnu životnosť a presnosť stroja i pri najnáročnejších podmienkach prevádzky.

Plynule nastaviteľný strojový posuv do rezu a späť a výškové nastavovanie ramena pílového pásu. Pojazdová rýchlosť sa zobrazuje na digitálnom displeji. Centrálny ovládací panel je umiestnený stacionárne na základné pojazdovej sekcii. To umožňuje pohodlné ovládanie stroja z jedného miesta, vrátane kompletného hydraulického príslušenstva. Posuv do rezu a späť, pomocou reťazového prevodu, zaisťuje elektromotor sa závitovkovou prevodovkou riadený frekvenčným meničom. Rýchlosť jazdy sa mení jednoducho otáčaním kolieska potenciometra na ovládacom paneli. Konce jazdnej dráhy sú vybavené automatickým spomalením a zastavením v koncových polohách.

Masívne rameno pílového pásu je pre pohyb hore a dole uložené na silných, nastaviteľných tvrdochromových tyčiach, ktoré zaručujú absolútnu presnosť pohybu ramena pílového pásu a pri pravidelnom mazaní prakticky neobmedzenú životnosť. Vertikálny pohyb ramena je zabezpečený obojstranným, synchronizovaným reťazovým prevodom, poháňaným elektromotorom sa závitovkovou prevodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálneho panelu, má 2 rýchlosti – rýchloposuv a pomalý posuv pre presné nabehnutie na požadovanú polohu. Tento systém môže byť vždy doplnený o elektronické odmeriavanie, ktoré nabehne automaticky na zadanú polohu.

Rameno je osadené obežnými kolesami z kvalitnej šedej liatiny s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysoustružená drážka, v ktorej je pevne nasadený výmenný plochý remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálny styčnú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.

Masívne uložené hnacie koleso je cez klinové remene poháňané profesionálnym elektromotorom, špeciálne vyvažovanými proti vibráciám.

Systém napínacej kolesá pohybuje v robustnom liatinovom klinovom vedenie s nastaviteľnou prítlačnou lištou, čo umožňuje precízne nastavenie bez vôle aj pri dlhodobom užívaní stroja.

Základom stroja sú mimoriadne stabilné pojazdové sekcie s obojstranným, nastaviteľným, oceľovým vedením mosta ramena. Sú dostatočne dimenzované aj pre udávané maximálne priemery spracovávanej guľatiny a z praxe počítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami. Obojstranné vedenie mosta na pojazdové sekciu v kombinácii so silným motorom, umožňujú plynulé a rýchle sťahovanie i ťažkých odrezaných kusov pri používaní Podávače odrezaná materiálu. Dĺžka rezu je u všetkých typov prakticky neobmedzená, podľa počtu inštalovaných sekcií. Pojazdové sekcie sú u osadené masívnymi, výškovo nastaviteľnými ložnými plochami kmeňa.

Modelový rad CTR predstavuje najmodernejšie trendy v konštrukcii kmeňových pásových píl s osobitným dôrazom na maximálnu presnosť a dlhodobú životnosť stroja pri minimálnych nákladoch. Stroje sú koncipované originálnym stavebnicovým spôsobom, ktorý umožňuje ľahkú výmenu alebo nastavenie všetkých hlavných technologických uzlov a ich jednotlivých častí. To z dlhodobého hľadiska užívania stroje výrazným spôsobom znižuje náklady na údržbu a tiež skracuje servisné časy a znižuje tak doby odstávok vo výrobe.

Max. priemer kmeňa 1000 mm
Max. šírka trámu (dosky) 850 mm
Max. zdvih pilového pásu 875 mm
Min. výška rezu   30 mm
Max. priechod ramenom 450 mm
Rezná dĺžka základnej sekcie 7,6 m
Dĺžka predĺžovacej sekcie 3 m
Min. dĺžka rezu 1,2 m
Motor pilového pásu 15 (18,5) kW
Motor pojazdu 1,5 kW
Motor zdvihu 0,55 kW
Motor hydraulického agregátu 5,5 kW
Hydraulický olej ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
Rozmery pilového pásu 5350 x 35 ÷ 40 x 0,9 ÷ 1,1 mm
Váha základnej verzie 2580 kg
Váha predĺžovacej sekcie   420 kg

Minimálna hodnota hlavného ističa: hlavný motor 15,0 kW – 50 Amper / hlavný motor 18,5 kW – 63 Amper

Hlavný motor 18,5 kW

Silnejší výkon motora umožňuje väčšiu rýchlosť rezu hlavne pri spracovaní veľkých priemerov kmeňa.

Predlžovací sekcia 3 m

3 metre – v základe obsahuje: 3x dosadacej trámce, 1x uhlová opierka

Ďalšie úchytné body: 3x upínač materiálu

LG Automat

Digitálny merací systém, slúži k rýchlemu a presnému automatickému nastaveniu požadovanej hrúbky rezu. Po základnom nastavení (výšky od ložnej plochy a prerezu) a zadaní požadovanej hodnoty (hrúbky rezu) na ovládacom paneli, rameno s pílovým pásom automaticky nabehne do požadovanej polohy. Zabraňuje sa tým chybám ľudského faktora pri manuálnom nastavení rezu. Šetrí čas, spresňuje výrobu.

LG 100

Digitálny merací systém, slúži k rýchlemu a presnému nastaveniu požadovanej hrúbky rezu. Na farebnom digitálnom displeji sa s presnosťou 0,1 mm zobrazuje pohyb ramena pílového pásu nahor alebo nadol. Zobrazuje absolútnu výšku od lôžka píly alebo po vynulovaní hrúbku rezu, vrátane voliteľného prerezaniu.

predrez

Pomocou predrezového kotúče s SK-plátkami sú odstraňované nečistoty z kmeňa v dráhe, kde vniká pílový pás do materiálu a tým sa zabraňuje rýchlemu otupeniu pílových pásov. Obmedzuje časté výmeny pílových pásov a zvyšuje ich životnosť i celkovú produktivitu stroja. Predrezový kotúč pracuje cca 30 cm pred pílovým pásom – je potrebné vziať do úvahy pri voľbe celkovej dĺžky rezu a počtu predlžovacích sekcií.

Hydraulické napínanie pílového pásu

Slúži k napínaniu pílového pásu pomocou ručnej hydraulickej pumpy s presnou indikáciou na ukazovateli tlaku. Tlakový ventil zabraňuje prepätiu pílového pásu. Umožňuje presnejšie a pohodlnejšie napínanie pílového pásu.

ampérmeter

Ukazuje na škále ampérmetra zaťaženia motora pílového pásu pri reze. Slúži na orientáciu pri voľbe rýchlosti posuvu do rezu a indikuje otupenie pílového pásu. Včasná výmena pílového pásu zvyšuje jeho životnosť a zlepšuje kvalitu rezu.

softštartér

Elektronické zariadenie umožňujúce plynulý rozbeh hlavného motora pílového pásu. Zabraňuje rázom v elektrickej sieti a znižuje mechanické namáhanie celého stroja. Len pre variant s motorom 11 kW.

Elektricky ovládaná lišta

Umožňuje plynulé nastavovanie posuvnej vodiacej lišty pílového pásu podľa prierezu materiálu z centrálneho ovládacieho panela.

Páka k navalení kmeňa

Slúži ako pomôcka pre manipuláciu s kmeňmi a otáčania kmeňa na ráme stroja.

Regulácia chladenia pílového pásu

Systém chladenia je naviac osadený prietokovým elektromagnetickým ventilom, ktorý sa automaticky otvorí pri spustení pílového pásu. Pri zastavení pílového pásu sa ventil uzavrie. Výrazne šetrí spotrebu chladiaceho média a zároveň čas potrebný na jeho dopĺňanie.

Tlakové obojstranné chladenie pílového pásu

Chladiaci systém sa skladá z tlak. čerpadla umiestneného v nádobe chladiaceho mojej-dia, prietok. elektromagnetického ventilu a obojstrannými tryskami, ktoré postriekajú pílový pás z hornej aj spodnej strany. Obojstranné chladenie zabraňuje nežiaducemu pnutiu v pílovom páse a nalepovanie živice aj zo spodnej strany pílového pásu a tým napomáha kľudnejšiemu chodu pásu, presnejšiemu rezu a väčšie životnosti.

prevedenie ARCTIC

Prevedenie strojov pre extrémne nízke prevádzkové teploty do -40 ° C. Stroje sú vybavené ohrevom elektrosúčiastok v elektrorozvádzačov, v ovládacom paneli a v digitálnom odmeriavanie (LG 100, LG Automat). Automatická regulácia ohrevu pomocou termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásovej píle CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

Ručný pákový mazací lis

Slúži na pravidelnej údržbe stroja podľa mazacieho plánu. Mazací lis v kovovom prevedení pre kartuše 400 g. Vybavený ohybnú tlakovou hadičkou.

Plastické mazivo LV 2-3

400 g kartušová náplň pre mazací lis.

Dvojramenný hydraulický nakladač kmeňa

Dvojramenný nakladač umožňuje bezpečné a rýchle zdvihnutie guľatiny na ložnú plochu stroja. Základný rám stroja je po celej dĺžke vybavený úchytnými bodmi, ktoré umožňujú jednoduché premiestnenie jednotlivých nakladačov podľa dĺžky nakladaného mateiálu. Každý z nakladačov je samostatne ovládaný, čo umožňuje ľahké zdvíhanie aj veľmi kónických kmeňov.

Prídavné rameno nakladače kmeňa

Dvojramenný nakladač umožňuje bezpečné a rýchle zdvihnutie guľatiny na ložnú plochu stroja. Základný rám stroja je po celej dĺžke vybavený úchytnými bodmi, ktoré umožňujú jednoduché premiestnenie jednotlivých nakladačov podľa dĺžky nakladaného mateiálu. Každý z nakladačov je samostatne ovládaný, čo umožňuje ľahké zdvíhanie aj veľmi kónických kmeňov.

Výsuvné uhlové opierky

Komfortnejšie prevedenie a náhrada výklopných uhlových opierok. Sada štyroch kusov.

výsuvný obracač

Jeden kus je vždy v základnej verzii stroje a predstavuje hlavnú, najdôležitejšie, viacfunkčné zostavu z hydraulického príslušenstva. Pohybuje sa vo vertikálnej aj horizontálnej osi na silných tvrdochromových tyčiach pomocou dvojice samostatne ovládaných hydraulických valcov. Slúži na upínanie, otáčanie a prisúvanie rezaného materiálu k výklopným uholníkom.

Dvojramenný reťazový obracač

Výkonný reťazový obracač je vybavený dvoma výkyvnými, samostatne ovládanými ramenami. Na nich sú nasadené reťaze, synchronizovane poháňané hydromotorom, pomocou ktorých dochádza k ľahkému otáčaniu rezaného materiálu. Pri rezaní dlhých kmeňov s ich častým otáčaním odporúčame vybaviť stroj dvojicou týchto obracačov, ktoré výrazným spôsobom skrátia potrebné manipulačné časy a tým zvyšujú produktivitu stroja.

Vyrovnávač kužeľovitosti kmeňa s pasívnym valcom

Slúži na prizdvihnutie osi kmeňa do vodorovnej polohy podľa jeho kužeľovitosti, alebo k zdvihnutiu celého kmeňa nad ložnú plochu pre ľahšiu manipuláciu.

Vyrovnávač kužeľovitosti kmeňa s poháňaným valcom

Slúži na prizdvihnutie osi kmeňa do vodorovnej polohy podľa jeho kužeľovitosti alebo zdvihnutí celého kmeňa nad ložnú plochu a pomocou poháňaného valca na vyrovnávacích kužeľovitosti horizontálneho posunu k jeho optimálnemu dĺžkovému zriadenie na lôžku stroja. Valec horizontálneho posunu je poháňané hydromotorom.

upínanie kmeňa

Hydraulické upínače sa automaticky centrujú podľa prierezu kmeňa alebo je možné ich zaaretovať v požadovanej polohe. Slúži aj k jednostrannému upínanie materiálu proti uhlovým opierkam. Všetky upínače sa ovládajú spoločne jedným ovládačom.

Podávač odrezaná materiálu

Pri spätnom pojazdu ramena pílového pásu po ukončení rezu je pomocou zarážok prisunuté odrezaný materiál smerom k ovládaciemu panelu a umožňuje veľmi jednoduchý odber materiálu alebo je materiál ďalej neposúva na nadväzujúce pásové alebo valčekové dopravníky.

Šmykľavka odrezaná materiálu hydraulická

Pomocou hydrauliky je výškovo nastaviteľná podľa roviny rezu. Slúži ku skĺznutiu konca pohybujúceho materiálu na nadväzujúce pásové alebo valčekové dopravníky.

Vodiace kladka pílového pásu VK 35

Kalená brúsená kladka, ložiská, hriadeľ pre pílový pás šírky 35 mm.

Vodiace kladka pílového pásu VK 40

Kalená brúsená kladka, ložiská, hriadeľ pre pílový pás šírky 40 mm.

Plochý remeň obežného kolesa GPK 1885

Žiadosť o cenovú ponuku