ARG 500 PLUS S.A.F.

6040 x 41 x 1,3

Masívne rameno pílového pásu svojou modernou koncepciou umožňuje ako priemyselné delenie plných materiálov veľkých prierezov, tak hlavne rezanie veľmi veľkých profilov, a to aj pri delení pod uhlom. K tomu je určený aj maximálny rozsah rezných uhlov 60 ° vpravo a 60 ° vľavo. Robustná priemyselná pásová píla nachádza všeobecné uplatnenie vo všetkých náročných výrobných prevádzkach. Presný rez aj u veľkých prierezov zaručuje pílový pás s veľkosťou 41 x 1,3 mm. Je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou dotykového displeja na ergonomickom otočnom centrálnom ovládacom paneli. Na displeji sa tiež nastavuje potrebná výška zdvihu ramena pílového pásu podľa prierezu deleného materiálu. Ďalej umožňuje sledovať počet odrezaných kusov z nastavenej série a diagnostiku stroje (vstupy a výstupy na PLC, históriu porúch). Na displeji sa počas rezu zobrazujú rýchlosť pílového pásu, zaťaženie hlavného motora a prípadné chybové hlásenia. Na displeji sa tiež zobrazuje nastavenie uhla rezu. Zvláštne príslušenstvo. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom, ktorý umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. To všetko v spojení s hydraulicky ovládaným posuvom pílového pásu do rezu podstatne zvyšuje produktivitu rezania, zvlášť u veľkých sérií a delenie plných a vysoko akostných materiálov. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, štart pílového pásu a systému chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zveráku. Obe vodiace kocky pílového pásu sú osadené automatickou reguláciou prítlaku do rezu, ktorá výrazne zrýchľuje a spresňuje rez a zvyšuje životnosť pílového pásu. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania slúži aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a životnosti pílových pásov. Ergonomický podstavec stroja je štandardne vybavený vyberateľnou nádobou na triesky, alebo šnekovým dopravníkom triesok ako príslušenstvom. Výkonný, samostatne elektricky poháňaný čistiaca kefka pre odstraňovanie triesok z pílového pásu.

 • Aby bola dosiahnutá maximálna tuhosti celého systému, a tým aj presnosti rezu, je rameno pílového pásu na mohutnom otočnom stole uchytené z oboch strán v uloženiach, osadených predpätými kužeľovými ložiskami.
 • Otočný stôl sa otáča zároveň s pílovým pásom. Nedochádza tým k zarezávanie pílového pásu do ložnej plochy zveráku.
 • Pre čo najľahší natáčanie ramena pri rezaní pod uhlom je otočný systém uložený na kuželíkových ložiskách.
 • Jednoduchá aretácia a nastavenie požadovaného uhla rezu na uhlové stupnici, alebo, ako príslušenstvo, digitálne snímanie so zobrazením na dotykovom displeji.
 • Masívne plnozdvihový zverák zabezpečuje jednoduché, rýchle a spoľahlivé uchytenie materiálu.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalším nastaviteľnom vývodu.
 • Vaňa emulzia s čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
 • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov (elektro aj hydraulika) na otočnom paneli.
90° -45° +45° +/- 60°
500 500 500 350
450 440 440 310
620 x 450 440 x 450 430 x 450 310 x 400

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 4 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 870 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 26 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 35 l
Rozmery stroja (min.) 1410 x 2370 x 1580 mm
Rozmery stroja (max.) 2000 x 2600 x 2150 mm
Hmotnosť stroja 1530 kg

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Poháňaný kefka – Štandardné vybavenie

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaného vertikálneho prítlaku, pracujúceho v cykle s celým strojom.

Regulácia prítlaku – Štandardné vybavenie

Hydraulicky ovládaná obojstranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu. Výrazným spôsobom skracuje dobu rezu a predlžuje životnosť pílového pásu.

halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

doraz materiálu

Robustný doraz s 500mm stupnicou pre nastavenie požadovanej dĺžky deleného materialu.

zobrazovanie uhlov

Digitálne snímanie nastavovaného uhla rezu zaručuje rýchle a presné nastavenie. Hodnota sa zobrazuje s presnosťou 0,1 stupňa na centrálnom dotykovom disleji. Odporúčame hlavne pri častom delení pod uhlom.

hydraulické napínanie

Umožňuje pohodlné napnutie pílového pásu pomocou ručnej hydraulickej pumpy na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Šnekový dopravník triesok

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

oplachovacia pištoľ

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

Kužeľočelná prevodovka s motorom 5,5 kW

Kužeľočelná prevodovka so silnejším motorom 5,5 kW zvyšuje rezný výkon stroja. Vhodné pre vysoko produktívne rezanie plných húževnatých materiálov, napr. Nerezových ocelí.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

Hydraulická brzda natočenie ramena

Zariadenie umožňuje pohodlnú fixáciu polohy ramena z ovládacieho panela.

Nerezová vaňa a separátor triesok

Zariadenie umožňuje pohodlnú fixáciu polohy ramena z ovládacieho panela.

Nerezová vaňa a magnetický separátor triesok

Robustný nerezová vaňa je nadštandardným doplnkom umožňujúci doplnenie stroja o magnetický separátor triesok. Pre obzvlášť jemné triesky, ktoré prešli sitkami v píle, slúži vysoko efektívny magnetický separátor. Šetrí čas čistenia a rozoberanie chladiace cesty a predlžuje životnosť chladiacej emulzie. Toto zariadenie je ľahko vyberateľné a ľahko sa dá očistiť mimo stroja jednoduchým vysunutím magnetických tyčí z puzdra.

Žiadosť o cenovú ponuku