ARG 330 S.A.F.

3870 x 34 x 1,1

Úplne nová, prevratná koncepcia odliatku ramena píly a nový unikátny dizajn. Odliatok ramena píly je po celej dĺžke vo svojich nosných častiach dutý, tvorí uzavretý profil. To zaručuje optimálnu tuhosť celého systému a maximálne presný rez. Robustná pásová píla nachádza všeobecné uplatnenie vo všetkých náročných výrobných prevádzkach. Presný rez aj u veľkých prierezov zaručuje pílový pás s veľkosťou 34 x 1,1 mm. Je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, štart pílového pásu a systému chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zveráku. Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou dotykového displeja na ergonomickom otočnom centrálnom ovládacom paneli. Na displeji sa tiež nastavuje potrebná výška zdvihu ramena pílového pásu podľa prierezu deleného materiálu. Ďalej umožňuje sledovať počet odrezaných kusov z nastavenej série a diagnostiku stroje (vstupy a výstupy na PLC, históriu porúch). Na displeji sa počas rezu zobrazujú rýchlosť pílového pásu, zaťaženie hlavného motora a prípadné chybové hlásenia. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom, ktorý umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. To všetko v spojení s hydraulicky ovládaným posuvom pílového pásu do rezu podstatne zvyšuje produktivitu rezania, zvlášť u veľkých sérií a delenie plných a vysoko akostných materiálov. Hydraulický agregát umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania slúži aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a životnosti pílových pásov. K celkovej stabilite stroja pomáha aj veľký robustný podstavec. Štandardne je vybavený vyberateľnou nádobou na triesky, alebo, ako príslušenstvom, šnekovým dopravníkom triesok.

 • Plynulé nastavenie uhla rezu v rozsahu 90 ° -60 ° pri stálej polohe upnutého materiálu.
 • Masívne systém natáčania ramena s veľkými ložnými plochami zaručuje mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov.
 • Veľmi robustná konštrukcia stroja, ktorá je tvorená odliatky v šedej liatine, zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
 • Aby bola dosiahnutá maximálna tuhosti celého systému, a tým aj presnosti rezu, je rameno pílového pásu na mohutnom otočnom stole uchytené z oboch strán v masívnych „domčekoch“, osadených predpätými kužeľovými ložiskami.
 • Najmodernejšie koncepcie ramena pílového pásu zaručuje veľké rezné rozsahy pri kolmých rezoch aj pri delení pod uhlom.
 • Jednoduchá aretácia a nastaveni požadovaného uhla rezu na uhlové stupnici.
 • Masívne zverák zaisťuje jednoduché a spoľahlivé upnutie materiálu.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách.
 • Vaňa emulzia s čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • V dutých častiach ramena sú ukryté všetky rozvody elektroinštalácie a chladiacej kvapaliny, a tým sú chránené proti poškodeniu.
 • Nový koncept ramena prináša tiež veľké zjednodušenie pri výmene pílového pásu alebo pri čistení vnútra ramena, kedy sa zadný kryt ramena jednoducho vyklopí na pántoch a zostane zaaretovanie v hornej polohe.
 • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov (elektro aj hydraulika) na otočnom paneli.
 • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
 • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 • Stroj je vybavený nastaviteľným odklopným dorazom materiálu s 500mm stupnicou.
 • Odklopný systém bráni vzpriečeniu rezaného materiálu

 

90° +45° +60°
330 250 165
320 230 150
400 x 200 250 x 170 150 x 150

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 3 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 940 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 25 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 35 l
Rozmery stroja (min.) 1350 x 2200 x 1750 mm
Rozmery stroja (max.) 2050 x 2600 x 2150 mm
Hmotnosť stroja 665 kg

Doraz materiálu – Štandardné vybavenie

Robustný doraz s 500mm stupnicou pre nastavenie požadovanej dĺžky deleného materialu.

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Šmýkačka materiálu

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaného vertikálneho prítlaku, pracujúceho v cykle s celým strojom.

Halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

Laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

Poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, synchrónne poháňaný z hnacieho kolesa. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

regulácia prítlaku

Hydraulicky ovládaná jednostranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu. Výrazným spôsobom skracuje dobu rezu a predlžuje životnosť pílového pásu.

Šnekový dopravník triesok

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje přesné napnutí pilového pásu na požadovanou hodnotu dle tlakoměru a jeho kontrolu během provozu stroje. Optimální napnutí pilového pásu je zásadní pro životnost pilového pásu i kvalitu řezu.

oplachovacia pištoľ

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

Žiadosť o cenovú ponuku