ARG 330 PLUS F

3870 x 34 x 1,1

Úplne nová, prevratná koncepcia odliatku ramena píly a nový unikátny dizajn. Odliatok ramena píly je po celej dĺžke vo svojich nosných častiach dutý, tvorí uzavretý profil. To zaručuje optimálnu tuhosť celého systému a maximálne presný rez. Robustná pásová píla nachádza všeobecné uplatnenie vo všetkých náročných výrobných prevádzkach. Presný rez aj u veľkých prierezov zaručuje pílový pás s veľkosťou 34 x 1,1 mm. Je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí. K viacúčelové využitie prispieva aj systém zveráku umožňujúci obojstranné plynulé nastavenie uhla rezu v rozsahu 60 ° vpravo a 45 ° vľavo. Rameno pílového pásu sa dvíha ručne, posuv do rezu je vykonávaný vlastnou váhou ramena s možnosťou jemné plynulej regulácie škrtiacim ventilom olejového tlmiča. Po dokončení rezu sa pohon pílového pásu automaticky vypne. Pre ľahké zdvíhanie ramena je stroj vybavený nastaviteľnými ťažnými pružinami, umožňujúcimi nastavenie optimálnej sily potrebné pre zdvihnutie ramena podľa charakteru rezaného materiálu. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania slúži aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a dlhšej životnosti pílových pásov. Otočný stôl sa otáča zároveň s pílovým pásom. Nedochádza tým zarezávanie pílového pásu do ložnej plochy zveráku. Ergonomický podstavec umožňuje inštaláciu stroja aj v obmedzených priestoroch.

 • Veľmi robustná konštrukcia stroja, ktorá je tvorená odliatky v šedej liatine, zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
 • Aby bola dosiahnutá maximálna tuhosti celého systému, a tým aj presnosti rezu, je rameno pílového pásu na mohutnom otočnom stole uchytené z oboch strán v masívnych „domčekoch“, osadených predpätými kužeľovými ložiskami.
 • Najmodernejšie koncepcie ramena pílového pásu zaručuje veľké rezné rozsahy pri kolmých rezoch aj pri delení pod uhlom.
 • Masívne systém natáčania ramena s veľkými ložnými plochami zaručuje mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov.
 • Jednoduchá aretácia a nastavenie požadovaného uhla rezu na uhlové stupnici s pevnými dorazmi pre 60 ° vpravo a 45 ° vľavo.
 • Masívne zverák s funkciou rýchloupínania zabezpečuje jednoduché a spoľahlivé upnutie materiálu.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách.
 • Vaňa emulzia s čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • V dutých častiach ramena sú ukryté všetky rozvody elektroinštalácie a chladiacej kvapaliny, a tým sú chránené proti poškodeniu.
 • Nový koncept ramena prináša tiež veľké zjednodušenie pri výmene pílového pásu alebo pri čistení vnútra ramena, kedy sa zadný kryt ramena jednoducho vyklopí na pántoch a zostane zaaretovanie v hornej polohe.
 • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu. Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov (elektro aj hydraulika) na podstavci stroja.
 • Stroj je vybavený nastaviteľným odklopným dorazom s 500mm stupnicou. Odklopný systém bráni vzpriečenie rezaného materiálu.
90° -45° +45° +60°
330 240 250 165
320 200 230 150
400 x 200 250 x 140 250 x 170 150 x 150

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 3 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 945 mm
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 35 l
Rozmery stroja (min.) 2290 x 1360 x 1660 mm
Rozmery stroja (max.) 2650 x 2040 x 2050 mm
Hmotnosť stroja 835 kg

Doraz materiálu – Štandardné vybavenie

Robustný doraz s 500mm stupnicou pre nastavenie požadovanej dĺžky deleného materialu.

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

šmýkačka materiálu

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Umožňuje jednoduché a spoľahlivé upnutie materiálu pomocou manuálneho vertikálneho prítlaku.

Halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

Laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

Poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Žiadosť o cenovú ponuku