ARG 330 DC CF-NC AUTOMAT

3870 x 34 x 1,1

Plne automatizovaná pásová píla s CNC riadením nachádza všeobecné uplatnenie pri delení veľkých sérií aj v tých najťažších a non stop prevádzkach a to aj ťažkých obrobkov väčších prierezov. Úplne nová, prevratná koncepcia odliatku ramena píly a unikátny dizajn. Mohutné liatinové rameno je v kategórii dvousloupových pásových píl úplne výnimočné. To v kombinácii s masívnym dvousloupovým uložením ramena, pohybujúcim sa na lineárnych vedeniach, zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez pri priemyselnom delení plných materiálov.

Stroj je vybavený posuvom materiálu pomocou priemyselného servopohonu s novým riadiacim systémom. Servomotor spoločne s guličkovým skrutkou zaručujú vysokú rýchlosť a maximálnu presnosť podávanie materiálu a to aj u niekoľkonásobného podanie pri rezaní dlhších kusov. Možnosť nastavenia troch rýchlostí podávania 27, 42 alebo 50 mm / s podľa váhy a dĺžky deleného materiálu. Maximálna dĺžka jednorazového podania je 500 mm. Centrálny ovládací panel s veľkým farebným dotykovým displejom (7,5 „) zaručuje jednoduché intuitívne ovládanie všetkých funkcií stroja. Riadiaca jednotka umožňuje naprogramovanie až 60 programov pre rýchle nastavenie požadovanej dĺžky podanie pri opakovanej výrobe. Každý program je možné opatriť poznámkou, napr. Číslom výkresu. Možnosť naprogramovania a rezanie rôzneho počtu kusov o rôznych dĺžkach bez nutnosti ďalšej obsluhy stroja. Stroj je možné ovládať v plne automatickom, poloautomatickom alebo manuálnom režime. Pri nastavení do ručného režimu sú ovládané všetky funkcie stroja oddelene. Upínanie materiálu a posuv ramena pílového pásu do rezu a späť, do požadovanej polohy podľa prierezu materiálu, sú ovládané hydraulicky. Tzv. „Plávajúca“ konštrukcia podávacieho zveráku zaručuje presné po-dávania i nerovných a hrubých materiálov. Regulácia tlaku podávacieho aj pevného zveráku v štandardnej výbave. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a životnosti pílových pásov. Základom maximálnej presnosti podávanie materiálu je veľmi robustné prevedenie stroja so všetkými hlavnými dielmi v šedej liatine a masívna konštrukcia podávacieho systému. Veľký podstavec a celková masívna konštrukcia zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov. Podstavec je vybavený veľkou vyberateľnou nádobou na triesky a umožňuje inštaláciu šnekového dopravníka triesok. Priemyselný pílový pás 34 x 1,1 mm je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

  • Z dôvodu dosiahnutia maximálnej presnosti podanie materiálu je stroj určený len pre kolmé rezy.
  • Veľmi robustná konštrukcia stroja, tvorená odliatky v šedej liatine, zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
  • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
  • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšuje dlhodobú životnosť stroja.
  • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
  • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalších dvoch nastaviteľných vývodoch.
  • Vaňa emulzia s výkonným čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
  • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu. Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
  • Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov na otočnom centrálnom ovládacom paneli.
90°
330
310
360 x 310

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 3 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Servomotor posuvu 1,3 / 2 kW
Rýchlosť posuvu materiálu 1,6 / 2,5 / 3 m/min.
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 850 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 25 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část  2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 30 l
Rozmery stroja (min.) 2350 x 2400 x 2100 mm
Rozmery stroja (max.) 2400 x 2660 x 2100 mm
Hmotnosť stroja 1320 kg

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Šmykľavka materiálu – Štandardné vybavenie

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Oplachovací pištole – Štandardné vybavenie

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

Šnekový dopravník triesok – Štandardné vybavenie

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

LED lampa – Štandardné vybavenie

LED pás s krytom zaistí kvalitné osvetlenie pracovného priestoru. Neoceniteľný pomocník hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku .. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaných vertikálnych prítlakov, pracujúcich v cykle s celým strojom. Je inštalované na pevnom i podávacím zveráku.

hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, synchrónne poháňaný z hnacieho kolesa. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

regulácia prítlaku

Hydraulicky ovládaná obojstranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu. Výrazným spôsobom skracuje dobu rezu a predlžuje životnosť pílového pásu.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

EK pásová šmykľavka poháňaná motorom sa závitovkovou prevodovkou

Pásové šmykľavka slúži pre lepší odvod odrezaná materiálu z priestoru za rezom.

Signalizačné maják M2

Slúži na vizuálnej diaľkovej kontrole pracovného stavu stroja. Dvojfarebný maják je osadený LED svetlami s vysokou svietivosťou a viditeľnosťou zo všetkých smerov vďaka unikátnemu tvaru šošoviek.

Zelené svetlo – signalizácia pracovného režimu stroja, pílový pás je v reze. Po ukončení rezu a zastavenie pílového pásu sa svetlo vypne a signalizuje Vám tak, že je možné začať ďalšie rez.

Červené svetlo – signalizácia poruchy, napr. Prasknutý pílový pás, preťaženie hlavného motora, otvorený bezpečnostný kryt a iné závady vedúce k zastaveni stroja.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

separátor triesok

Pozinkovaná, jemne perforovaná nádoba slúžiace pre efektívny zber pilín, ktoré prešli sitkom v podstavci. Táto nádoba je pri zaplnení ľahko vyberateľná a ľahko sa dá očistiť mimo stroj.

Magnetický separátor triesok

Pozinkovaná, jemne perforovaná nádoba slúžiace pre efektívny zber pilín, ktoré prešli sitkom v podstavci. Táto nádoba je pri zaplnení ľahko vyberateľná a ľahko sa dá očistiť mimo stroj.

Žiadosť o cenovú ponuku