ARG 300 CF-NC AUTOMAT

3150 x 27 x 0,9

Plne automatizovaná pásová píla s CNC riadením nachádza všeobecné uplatnenie pri delení veľkých sérií aj v tých najťažších a non-stop prevádzkach a to aj ťažkých obrobkov väčších prierezov.

Stroj je vybavený posuvom materiálu pomocou priemyselného servopohonu s novým riadiacim systémom. Servomotor spoločne s guličkovým skrutkou zaručujú vysokú rýchlosť a maximálnu presnosť podávanie materiálu a to aj u niekoľkonásobného podanie pri rezaní dlhších kusov. Možnosť nastavenia troch rýchlostí podávania 27, 42 alebo 50 mm / s podľa váhy a dĺžky deleného materiálu. Maximálna dĺžka jednorazového podania je 500 mm.

Centrálny ovládací panel s veľkým farebným dotykovým displejom (7,5 „) zaručuje jednoduché intuitívne ovládanie všetkých funkcií stroja. Riadiaca jednotka umožňuje naprogramovanie až 60 programov pre rýchle nastavenie požadovanej dĺžky podanie pri opakovanej výrobe. Každý program je možné opatriť poznámkou, napr. Číslom výkresu. Možnosť naprogramovania a rezanie rôzneho počtu kusov o rôznych dĺžkach bez nutnosti ďalšej obsluhy stroja. Stroj je možné ovládať v plne automatickom, poloautomatickom alebo manuálnom režime. Pri nastavení do ručného režimu sú ovládané všetky funkcie stroja oddelene.

Upínanie materiálu a posuv ramena pílového pásu do rezu a späť, do požadovanej polohy podľa prierezu materiálu, sú ovládané hydraulicky. Tzv. „Plávajúca“ konštrukcia podávacieho zveráku zaručuje presné podávanie aj nerovných a hrubých materiálov. Regulácia tlaku podávacieho aj pevného zveráku v štandardnej výbave.

Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a životnosti pílových pásov. Základom maximálnej presnosti podávanie materiálu je veľmi robustné prevedenie stroja so všetkými hlavnými dielmi v šedej liatine a masívna konštrukcia podávacieho systému.

Veľký podstavec a celková masívna konštrukcia zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov. Podstavec je vybavený veľkou vyberateľnou nádobou na triesky a umožňuje inštaláciu šnekového dopravníka triesok. Priemyselný pílový pás 27 x 0,9 mm je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

 • Plynulé manuálne nastavenie uhla rezu v rozsahu 90 ° -45 °. Možnosť delenie materiálu pod uhlom aj v automatickom režime.
 • Veľmi robustná konštrukcia stroja, tvorená odliatky v šedej liatine, zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
 • Moderná koncepcia ramena pílového pásu umožňuje veľké rezné rozsahy pri kolmých rezoch aj pri delení pod uhlom.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšuje dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalším nastaviteľnom vývodu.
 • Vaňa emulzia s výkonným čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
 • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 • Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov na otočnom centrálnom ovládacom paneli.
90° +45°
300 240
285 220
305 x 290 235 x 130

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 2,2 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,05 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Servomotor posuvu 1,3 / 2 kW
Rýchlosť posuvu materiálu 1,6 / 2,5 / 3 m/min.
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 850 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 26 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 35 l
Rozmery stroja (min.) 1650 x 2150 x 1400 mm
Rozmery stroja (max.) 1700 x 2150 x 1900 mm
Hmotnosť stroja 1020 kg

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Oplachovací pištole – Štandardné vybavenie

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

šmýkačka materiálu

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku .. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaných vertikálnych prítlakov, pracujúcich v cykle s celým strojom. Je inštalované na pevnom i podávacím zveráku.

halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu

Šnekový dopravník triesok

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

separátor triesok

Pozinkovaná, jemne perforovaná nádoba slúžiace pre efektívny zber pilín, ktoré prešli sitkom v podstavci. Táto nádoba je pri zaplnení ľahko vyberateľná a ľahko sa dá očistiť mimo stroj.

Magnetický separátor triesok

Pre obzvlášť jemné triesky, ktoré prešli sitkami v píle, slúži vysoko efektívny magnetický separátor. Šetrí čas čistenia a rozoberanie chladiace cesty a predlžuje životnosť chladiacej emulzie. Toto zariadenie je ľahko vyberateľné a ľahko sa dá očistiť mimo stroja jednoduchým vysunutím magnetických tyčí z puzdra.

Žiadosť o cenovú ponuku