ARG 1100 DC GR

6760 x 34 x 1,1

Dvojstĺpová pásová píla je určená pre delenie plochých materiálov, akými sú kovové nášľapné rošty alebo veľkoplošné kovové či iné materiály. Stroj umožňuje len kolmé rezy. Masívne dvojstĺpovej uloženie ramena pílového pásu, pohybujúcim sa na lineárnych vedeniach, a robustná konštrukcia ramena pílového pásu, zaručujú vynikajúcu tuhosť celého systému, presný rez a dlhodobú životnosť stroja aj v nepretržitých prevádzkach. Oproti štandardným pásovým pílam, kde sa pohybuje rýchlosť pílového pásu cca. 40-80 m / min., Pre priemyselné rezanie nášľapných roštov je nutná vysoká rýchlosť pílového pásu, až 200 m / min. Stroj je z tohto dôvodu osadený obežnými kolesami s veľkým priemerom. To znižuje namáhanie pílového pásu a zaručuje jeho vysokú životnosť aj pri veľkých rýchlostiach.

Pre ideálne upnutie roštov slúži vertikálne upínače pred i za rezom. Spoľahlivo upínajú materiál po celej dĺžke rezu. Pre optimálne dosadnutie sú zo spodnej strany osadené vymeniteľnými gumovými pásmi. To všetko zabraňuje nežiaducim vibráciám pri reze a zvyšuje tak životnosť pílového pásu. Štandardná výška rezu 200 mm a šírka rezu 1100 mm. Výška aj šírka rezu môže byť na základe požiadaviek zvýšená. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, zdvihnutie výklopného dorazu na dopravníku, štart pílového pásu, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zverákov. Obe vodiace kocky pílového pásu sú osadené automatickou reguláciou prítlaku do rezu, čo výrazne zrýchľuje a spresňuje rez a zvyšuje životnosť pílového pásu. Hydraulický agregát umožňuje aj nastavenie potrebnej sily prítlaku vertikálnych upínačov. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Na dosiahnutie maximálnej produktivity prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu od 50 m / min. až do 200 m / min. Napínanie pílového pásu pomocou ručnej hydraulickej pumpy s indikáciou zaručuje optimálne napnutie a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre jeho životnosť i presnosť rezu.

Pre čo najjednoduchšie manipuláciu s veľkoplošnými materiálmi a pre dosiahnutie maximálnej produktivity slúžia špeciálne valčekové dopravníky:

S 1100 – dĺžka 2960 mm, šírka 1200 mm

Základné valčekový dopravník. Možnosť inštalácie pred i za rezom. Manuálne posuv materiálu.
SP 1100 – dĺžka 2960 mm, šírka 1200 mm

Motoricky poháňané valčeky pre posuv materiálu. Možnosť inštalácie pred i za rezom.
SA 1100 – dĺžka 3140, dĺžka odmeriavanie 2500, šírka 1200 mm

S elektricky poháňaným odmeriavacím zariadením. Veľkoplošný doraz cez celú šírku dopravníka je hydraulicky sklápacie, čo zabraňuje zovretie materiálu. Nastavenie požadovanej dĺžky je vykonávané z centrálneho ovládacieho panela celého stroja. Pracovný cyklus je automaticky synchronizovaný s celým pracovným cyklom pásové píly.
SAP 1100 – dĺžka 3700 mm, šírka 1200 mm

  • Narozdiel od typu SA 1100 je vybavený poháňanými valčekmi pre posuv materiálu.
  • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
  • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
  • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
  • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
  • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
  • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov pásové píly aj dopravníkov (elektro aj hydraulika) na centrálnom paneli.
90°
1100 x 100 (400)

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 4 kW
Rýchlosť pásu 50-200 m/min.
Priemer vodiacich kol pilového pásu 540 mm
Uhol dorezu
Pracovná výška zveráka 880 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 20 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Rozmery stroja (min.) 1470 x 3300 x 1860 mm
Rozmery stroja (max.) 9400 x 3300 x 1860 mm
Hmotnosť stroja 2800 kg

Žiadosť o cenovú ponuku